Object

Title: Կողմնորոշված համիլտոնյան գրաֆների մի դասիհամիլտոնյան շրջանցումների մասին ; О гамильтоновых обходах в одном классегамильтоновых орграфов

Abstract:

Կողմնորոշված գրաֆի համիլտոնյան շրջանցումը այդ գրաֆի մի ենթագրաֆ է, որը ստացվում է համիլտոնյան ցիկլի մեկ աղեղի կողմնորոշումը շրջելուց հետո: Ներկա աշխատանքում ապացուցվում է, որ եթե կողմնորոշված գրաֆը բավարարում է համիլտոնյանության մի հայտնի պայմանի (J.of Graph Theory 22(2) (1996) 181187), և նրա գագաթների փոքրագույն մտնող և դուրսեկող աստիճանները փոքր չեն համապատասխանաբար,երեքից և երկուսից, ապա այդ գրաֆը պարունակում է համիլտոնյան շրջանցում:
; Доказывается, что любой сильно связный n -вершинный (n > 3) ор гр аф , который удовлетворяе т одному достаточному условию гамильтоновости орграфов (J.of Graph Theory 22(2) (1996) 181-187) и имеет минимальную полустепень исхода и зах од а не меншье чем 2 и 3, соотве тственно, содежит гамильтоновый обход, т.е., контур, который получается из гамильтонового контура после переориентации одной дуги.

Identifier:

oai:noad.sci.am:135955

Object collections:

Last modified:

Mar 4, 2021

In our library since:

Jul 28, 2020

Number of object content hits:

15

All available object's versions:

https://noad.sci.am/publication/149552

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

This page uses 'cookies'. More information